Založení

Kateřina Dubovická je zakladatelkou a tváří studia Greyco. Po získání inženýrského titulu na Barcelonské univerzitě, letech strávených v someliérství a módním průmyslu se značkou Impossible, zhodnocuje zkušenosti sesbírané ze sofistikovaných oborů i různých koutů světa a začíná se věnovat své pravé vášni, designu.

Technologie

Po setkání s Karlem Sochůrkem, betonovým vizionářem a partnerem v obchodu i životě, se stalo využití právě tohoto materiálu jasnou volbou. Karel do studia přináší technologické zkušenosti z výroby prefabrikovaných betonových koupelen v německé a později i vlastní firmě. Jeho fascinace obyčejně těžkopádným materiálem posouvá výrobky za hranice běžného využití. Unikátním poměrem směsí, trendy barevností, překvapivou lehkostí a využíváním nejmodernějších technologií vytváří čisté, interiérové objekty, u kterých odbourává tradiční vlastnosti betonu, jako je například savost nebo tmavá barva.

Business

Cit pro design, letitá práce s betonem a umění obchodu dávají v roce 2017 vzniknout jedinečnému konceptu Greyco, který navazuje na více než 2000 let starou tradici zpracovávání původně stavebního materiálu.

Design

Finální podobu první kolekce zpracovává mladý český designér a absolvent UMPRUM František Zelinka. Inspiraci čerpá ze zdánlivě jednoduchých objektů úzce spojovaných s využitím finálních produktů. Ve váze Lacrima tak jasně rozpoznáváme stylizovaný tvar kapky vody, v mísách Cana nadsazené čajové mísy hiragata a v zrcátkách Ego zase spojení dvou čistě geometrických tvarů, které dávají vyniknout dvěma protichůdným materiálům.

Náš tým

Kateřina Dubovická
Zakladatelka

Karel Sochůrek
Zakladatel

Designéři

František Zelinka
Designér

Instagram

Instagram has returned invalid data.