0

Žádné produkty v košíku.

 

O STUDIU

Studio bylo založeno v roce 2017 v Praze. Zakladateli studia jsou Karel Sochůrek a Jan Heweroch, betonový vizionáři, přemýšlející o materiálu a jeho využití v širším měřítku. Designerem je František Zelinka, absolvent pražské UMPRUM, který dává myšlence tvar a finální podobu. Právě spojení dvou různých poloh a jejich promísení dává vzniknout originálním kusům první panenské kolekce.

Greyco se snaží navázat na antickou tradici, avšak ji i přetvořit dle současných požadavků. Ukázat sílu materiálu, jeho výhody a krásu přesně tak, jak si tato alchymistická substance zaslouží. Každý produkt v Greyco je vytvářen ručně. Dokážeme Vám, že na první pohled chladný a těžkopádný beton se může stát jemným a vznešeným.

Vytvořili jsme si speciální betonové směsi, které zaručují vysokou pevnost a odolnost. Povrch betonu je následně několikrát ošetřen speciálními impregnacemi, které dávají co nejlépe vyniknout struktuře materiálu a zlepšují jeho vlastnosti, čímž se výrobek stává vhodným pro denní užívání.

Představa betonu, jako materiálu stále evokuje sílu, chlad, těžkopádnost, neohrabanost. Za těmito, někdy ne příliš lichotivými slovy se ukrývá alchymie. Paleta plná výpočtů, pokusů i materiálů. Již staří Římané před více jak 2200 lety věděli, že druh a kvalita různých přísad, může stvořit něco dosud nového. Něco, co i po dvou tisíciletích stále existuje a my můžeme obdivovat jeho pevnost a krásu. I přes mnohá antická inženýrská díla starověku i znovuobjevení betonu v naší době, existuje stále málo tvůrců, kteří by jej povznesli jako ušlechtilý materiál. Jeho lehkost a možnosti mohou být neomezené v rámci současného designu, stejně jako porcelán, keramika či drahé kovy.